Допомагайка - Рівне

Вівторок, 16.07.2019, 11:23

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Статті про боротьбу з онкологією

Дякуйте Богу, що ваша дочка досі жива - сказав татові з мамою лікар, подивившись висновок з Інституту раку.
     Взято тут
     20-річна Юлія Гринцевич з Радомишля розповідає "Фактам", як п'ять років тому, коли вона вмирала від саркоми, батьки відвезли її в монастир, де у неї пробудився дар художника-іконописця. І страшна хвороба відступила...
     Даючи благословення на бесіду з Юлею, настоятель православної громади Покрова Пресвятої Богородиці отець Макарій попросив нас не вказувати місцезнаходження обителі. «Ми поки не можемо прийняти всіх стражденних, - сказав отець Макарій. - Але це не страшно. Зцілює НЕ обитель - Господь. А він скрізь - і в Лаврі, і в Почаєві. І, якщо хочете, в тій же лікарні. Треба тільки прийти до нього не молитвою єдиною - жити треба правильно, за законами Божими»...
Юлина мама досі не може спокійно говорити про те , що їх родині довелося пережити. Адже ще недавно їх дочка вмирала . Зараз же вона , квітуча життєрадісна енергійна дівчина , сама повідала про те , як протистояла страшної хвороби.

«Майже всі мої друзі , з якими лежала в онкоцентрі , померли»
 - Ще в шостому класі у мене почалися головні болі , - розповідає Юлія Гринцевич . - Я не особливо звертала на них уваги. Вип'ю таблетку - проходить . Але незабаром голова вже не просто хворіла - розколювалася так , що дві упаковки анальгіну , які я випивала за день , не рятували .
 
Одного разу , розчісуючи , намацала на голові дві маленькі шишечки . Мама повела мене до онколога . «Це жировички , - заспокоїв лікар, - вони ще не дозріли , через пару тижнів виріжемо - і все буде нормально».
 
Через два тижні ці « жировички » зникли . Зате вилізла нова гуля. У мене знову розболілася голова. У нас вдома тоді якраз був ремонт , фарбували вікна . « Фарби , напевно , надихалася » , - подумала я. Вирішила прилягти , помацала голову і намацала величезну м'яку шишку завбільшки з два горіха !
 
У київському онкоінституті з півроку не могли визначитися з остаточним діагнозом. Потім сказали : ангіосаркома кісток з метастазами , злоякісна пухлина. Мене поклали в лікарню. Дуже добре пам'ятаю свого лікуючого лікаря - Ольгу Федорівну Матюшок . Дуже їй вдячна ...
 
Я пройшла десять сеансів хіміотерапії. Уявляєте , препарат для крапельниць коштував близько 700 доларів! У батьків не вистачало грошей. Допомагали учні та вчителі шкіл Радомишля .
 
Два тижні лежала в палаті під крапельницями . Волосся стали випадати , а вони в мене були довгі , густі , нижче плечей. Довелося хустинку вдягнути. Стала виходити в коридор , познайомилася з дітьми з інших палат. Всі були лисенького . Але не сумували. А ось мами переживали сильно.
 
Після перших трьох сеансів хіміотерапії мене періодично нудило , їсти зовсім не хотілося. Але в лікарні було багато іграшок , телевізор , DVD ... До нас приходила викладачка художньої школи Ганна Михайлівна Гораш . Приносила з собою папір , фарби , пензлики і вчила малювати. У відділенні я познайомилася з хлопчиками. Дівчаток чомусь не було. Вони з'явилися пізніше. Всі ходили з непокритими головами. А я - в хусточці . Соромилася . Потім звикла і перестала його вдягати.
 
- Самопочуття після хіміотерапії та опромінення покращився ?
 
 - Після дванадцяти сеансів хіміотерапії й двох тижнів опромінення стало ще гірше.
 
А головне , аналізи показали , що ніяких поліпшень немає . Тоді мені призначили шість дуже сильних « хімій ». Після того як прокапали перші три , я і зовсім злягла . Говорити ні з ким не хотіла , бачити нікого не бажала. Радіо дратувало , мобільний задзвонив - я його об стінку розбила . Папа поїхав в обласний онкодиспансер порадитися зі знайомим доктором , завідувачем цим диспансером . Він , подивившись мої аналізи , сказав: « Дякуйте Богові , що ваша дочка ще жива ... » І пожертвував нам кілька бульбашок препарату для хіміотерапії , тільки більш дешевого .
 
Через тиждень після третьої сильної хіміотерапії мені начебто трішки полегшало , захотілося додому. Але задишка була жахлива , я ледве ходила . Від нашої лікарні до метро рукою подати , але ми з мамою йшли хвилин сорок. У маршрутці мене взагалі заколисало , знудило . Думала , що не доїду ...
 
У такому стані я ще чотири дні пролежала вдома . Потім стало трохи легше . Вийшла у двір . А там - наша німецька вівчарка Рольф . Так зрадів мені ! Кажуть , собаки випромінюють добру енергетику . У мене з'явилися сили . Я навіть бігала з Рольфом . Наступного дня мені стало ще краще , захотілося самій поспілкуватися з подружками. Вони зайшли за мною , і я з ними відправилася гуляти ...

Якось у неділю ми з батьками пішли в собор Миколи Чудотворця в Радомишлі . Парафіянка храму Валентина давно радила мамі з татом відвезти мене в Божу обитель. Адже мене і до бабок возили , які яйця катали . Катали - катали , та так нічого і не стирається ...

«Я спочатку плакала і просилася назад до лікарні - під крапельницю »
 - У монастирі отець Макарій сказав , що мені тут разом з батьками треба залишитися , - продовжує Юля. - А через день потрібно було робити четверту «хімію ». Мама з татом боялися , що нових сеансів хіміотерапії мій організм не витримає. Вони страшно переживали.
 
- І ви вирішили залишитися в обителі ?
 
 - Як вирішать , думала , так і буде. Батьки залишилися зі мною. У перший тиждень перебування тут я відчувала себе дуже погано. Сильно нудило . Я плакала і просилася назад до лікарні - під крапельницю : звикла , що після хіміотерапії ставало краще. Мама відпоювали мене водою з соком лимона , кожну годину кропила святою водою , маслом святим мазала . Я лежала пластом.
 
Минув тиждень . Я встала , вийшла в двір , взяла сапу і стала допомагати сестрам викопувати бульби квітів . А адже цілий рік у мене не було сил вдома навіть посуд помити !
 
Ми з мамою жили по режиму монастиря. Важко було. Підйом о п'ятій ранку , ранкова молитва , трапеза , робота по господарству. Опівдні знову годинна молитва. Потім трапеза і слухняність - робота по господарству. Мама допомагала сестрам на кухні. Папа їздив з братами заготовлювати ліс для будівництва. Після послуху - вечірня молитва. І в 9:00 - відбій. Всі лягають спати. І раптом опівночі - підйом ! Молитва - полуночница . Дуже важко! Я вставала зі сльозами , але жодної служби не пропустила.
 
Одного разу на Водохреща в одній сорочці підійшла до купелі - невеликого озера : отець Макарій благословив поринати з головою. Я була в жаху , думала , занурюся - серце зупиниться. Занурилася у воду. Моє тіло , здавалося , прокололи тисячі голок ! Багато жінок і чоловіки могли за одне обмивання поринати з головою у купіль не більше трьох разів. Я ж , із благословення батюшки , витримала дванадцять занурень. І так потім стало тепло!
 
Через три місяці нашого перебування в обителі у мене почалися сильні головні болі. Такі , як тоді , коли пухлина на голові росла. Ні ходити , ні сидіти , ні лежати не могла. І за тиждень на голові знову зросла пухлина , розміром з апельсин. Навіть батюшка , завжди спокійний і рішучий , розгубився.
 
- Невже ніяких ліків не приймали?
 
 - Жодної знеболюючої таблетки! Сестра Олена мене кропила святою водою. Святий хрест, який цілують , прикладала до голови і молитви читала. Майже кожну годину мені сестра Олена лоб єлеєм мазала . Не відходила від мене . Стала другою моєю мамою. Молилася весь час за мене...
 
     Батюшка благословив батьків відвезти мене до столичного Інституту нейрохірургії. Пам'ятаю , після комп'ютерної томографії лікар дивиться то на знімки , то на мене. «Якщо вірити знімкам , - зітхнув професор , - у твоєму організмі не залишилося нічого живого» . Ракові клітини зруйнували кістку у верхній частині черепа, і там, де рідина виходила в пухлину, утворилася дірка. Ось поторкайте! (Під відрослими густими каштановим волоссям дійсно прощупується невелике поглиблення . - Авт.)
 
Цілий тиждень у мене брали великим 20 -кубовим шприцом пункцію з пухлини . Потім запропонували їхати в лікарню на чергову хіміотерапію. А я кажу лікареві : «Який сенс , якщо це мені не допомагає ? » Він знизав плечима : поступай як знаєш.
 
- І ви вирішили повернутися в монастир ?
 
 - Так , але вже без батьків. Поступово звикла до суворого режиму , із задоволенням працювала на свіжому повітрі. В обителі медсестра колола мені ліки , настояне на травах , які тато привозив від діда - травника з Вінниці , - воно допомогло відновитися моїм пошкодженим хворобою і хімією внутрішнім органам .
 
Сестра Олена каже , що ракові та інші хвороби - це хвороби духу. Кара Божа за гріхи , скоєні якщо не тобою , то твоїми родичами до сьомого коліна . Наприклад , можуть страждати діти , ще нічого поганого не вчинили , за гріхи старших . Коли про це дізнався один чоловік , який теж захворів і звернувся в монастир , він вирішив вивчати історію свого роду. І з'ясував , що його дід в 30 -ті роки скинув дзвін з церкви. Все село його прокляли . Розплачуватися за цей гріх довелося онукові .
 
А ви знаєте , що дзвін теж може зцілювати ? В давнину , розповіла сестра Олена , під час епідемій вібрації дзвонів зупиняли і знищували бактерії холери і навіть чуми...
 
До речі , я в дитинстві була дуже образливою . Сповідалася , причастилася . В обителі навчилася бути поблажливою до недоліків людей , жити з вірою. Треба вміти заглянути в свою душу , очистити її , поміняти спосіб життя.
 
- Юля , а коли ви стали ікони писати ?
 
 - У монастирі , коли відчувала себе вже добре , дуже захотілося чимось займатися , - говорить Юлія Гринцевич . - Місяців сім я вже жила в обителі. Взагалі-то по натурі я людина діяльна , оптиміст. Колись , класі в другому , сама пішла і записалася в музичну школу по класу фортепіано. Батьки здивувалися . Але піаніно мені купили.
 
Сестра Олена почала розпитувати маму про мої захоплення . «Не знаю , - розгубилася мама. - Колись дочка трошки малювала ... »-« Тоді нехай Марині допомагає ! » Сестра Марина розписувала в обителі храм. Я стала їй допомагати : мила пензлика , підносила фарби , подавала , прибирала . Від неї я дізналася про курси іконопису в Києві.
 
Поїхала до столиці. Мене прийняли на навчання в майстерню «Неопалима купина» художники Денис Миколайович і Алла Валентинівна - сімейна пара. Через рік я вже малювала орнаменти на стінах храму. У перший великодній піст почала писати свою першу роботу - образ «Спас нерукотворний ». Подарувала його татові на день народження. А ось цей образ (Юля показує в ноутбуці фотографії. - Авт.) . - «Матір Божа , утоли мої печалі» - я ліпила з пластиліну. Цілий рік працювала. Пластилінова форма заливається рідкою гумою , потім гальванщік нарощує образ з міді в спеціальному розчині. Потім образ можна срібло, золото . Мої роботи експонувалися на виставці в храмі Святої Софії Київської.
 
Першу різьблену ікону я подарувала обителі. Хотілося б зробити подарунок і всім моїм землякам , збирали кошти на моє лікування , - відкритому недавно в Радомишлі професором Ольгою Богомолець Музею домашньої ікони .
 
- І на замовлення ікони робите ?
 
 - Треба ж заробляти на хліб насущний. Вчитися далі так хочеться !..
 
Головний дитячий онколог Києва , завідуюча дитячим відділенням столичного міського клінічного онкологічного центру Ольга Матюшок дуже зраділа , дізнавшись , що Юля почувається добре.
 
 - Захворювання у дівчинки було дуже важким , - сказала « ФАКТАМ » Ольга Матюшок . - На жаль , світова наука поки не придумала більш щадних методів лікування онкології , ніж хірургія , хіміотерапія та опромінення . Їх побічні ефекти можуть викликати грізні ускладнення аж до смерті пацієнта. А рак і саркома мають не локальний , а системний характер. Метастази можуть вражати всі органи. Боротьбу за життя пацієнтів доводиться вести сувору . Не кожен організм , якщо він дощенту підірваний хворобою , здатний витримати таке лікування : хворі іноді гинуть не від самої хвороби , а від ускладнень . І це не тільки в нашій країні , але і за кордоном.
 
Зізнаюся , довго не могла звикнути до роботи онколога . Дуже важко втрачати маленьких пацієнтів. У дитинстві всі клітини організму запрограмовані природою на зростання. Тому й злоякісні клітини і пухлини з усіма їх наслідками розвиваються швидше . У дорослих хвороба протікає повільніше.
 
У Юлі була остання, четверта , стадія раку. Але злоякісні клітини і пухлини мають різний ступінь агресивності . Можливо , дівчинці пощастило: що вразили її організм погані клітини виявилися не найбільш агресивними . І , звичайно ж , лікування допомогло . І слава Богу! А ви думаєте, нам, лікарям , Бог не допомагає?

Найцікавішим є те, що адміністратору сайту вдалося розшукати Юлію та особисто поспілкуватися. Продовження статті буде. 

Категорія: Статті про боротьбу з онкологією | Додав: Alex (09.03.2014)
Переглядів: 463 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу

Статті про боротьбу з онкологією [7]
Власний досвід
Проповіді [0]
творіння чесних отців, та рабів Божих
Актуальні питання [0]
Паломництво [1]

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Друзі сайту